Previous    Next

"Deti, nelietajte!"

"Deti, pekne jedzte!"

"Deti, nekričte!"

... a tak by som mohla pokračovať donekonečna, no stále s nulovým výsledkom :D Určite to poznáte, sú dni, keď to vyzerá, že sa panelák otriasa v základoch, lebo sa do neho nasťahovala celá zoologická ;)

Aj u nás to tak je. A nie je to zas tak "občas", bo moje deti sú tie, ktoré hocikde posadíte, už ich tam viac nenájdete :D Najlepšie im je preto vonku, kde tú ich nespútanosť môžu vyventilovať. Práve v takýchto chvíľach beriem aparát a fotím - v ich najprirodzenejšom výraze, prostredí, konaní. V tom, v čom im ide najlepšie - v bláznení sa bez hraníc :)

To sme sa pred nejakým časom vybrali na Skalité ku bratrancom na prechádzku. Obzerať novú trasu diaľnice, ktorá bude viesť horizontom. A tu naši malí enviromentalisti zbadali, že na vytýčenej trase sú náletové dreviny a rozhodli sa, že ich popresádzajú :D no, darmo bolo vysvetľovať, že sa im asi "všetky" nepodaria, no i napriek tomu skoro hodinu obskakovali stromčeky a ľutovali ich. (domov ich dotrepali okolo 20 :) )

Neskôr bolo treba zas zachraňovať húsenice. Z kalerábových listov... "Maminka, pozri, aká je krásna, chlpatá!" Pár cvakov a už som aj letela za akože zaujímavejším motívom ... :D

No a po takom ulietanom podvečeri, skúste deti v pokoji usadiť :D

Sú naše - ukričané, ulietané, spotené, vybláznené, špinavé, došklbané ... a šťastné ;)

Vždy si vravím, že fotografie, ktoré potom budem o pár rokov pozerať, mi povedia viac - pripomenú mi ten pocit ľahkosti, ktoré v sebe nosíme a ktorý veľmi často s pribúdajúcimi rokmi strácame.

Dovoľte svojim deťom byť deťmi. Viem, nie je to vždy jednoduché - no možno tie pocity spokojnosti a lásky, ktoré im doprajeme aj počas nie práve ukážkového správania (=typicky detského), stojí za to nejaké upratovanie navyše ;)

Featured essays

... len pre seba

Koľko radosti v sebe ukrývam(e)? Koľko šťastia v sebe nosím(e)? A koľko .. . bolesti? .. . smútku? .. . rán? Roky pre vlastných, roky pre iných, no málo sebe .. . iba sebe venujem(e). A ak, potom sme .. . sebecké ... čudné .. . chladné… more